Temassız Ödeme Yöntemi

Temassız Ödeme Yöntemi

Temassız Ödeme Yöntemi

Kredi kartı ve banka kartlarının yeni nesil teknolojileri içerisinde barındırarak oluşturduğu ödeme yöntemlerinden bir tanesi temassız ödeme yöntemi. Master ve visa kartlarınızın üzerinde bulunun çip sayesinde temassız ödemeler yapabilmek mümkün. Türkiye’de geçtiğimiz yıla göre yüzde 60 artış gösteren bu kullanım yöntemi ile kullanıcılar çok daha hızlı bir şekilde şifrelerini tuşlamaya gerek kalmadan temassız bir şekilde ödemelerini gerçekleştirebiliyorlar.

Temassız ödeme hız anlamında büyük kolaylık sağlarken güvenlik sorularını da akıllara getiriyor. Bankalar temassız ödemede herhangi bir güvenlik açığı olmaması için bu sistemi kullanıcılara kapalı halde kartlarını gönderiyorlar. Temassız ödeme yöntemini dilerseniz bankanızın internet şubesinden veya çağrı merkezinden aktif hale getirerek kullanıma başlayabiliyorsunuz. Şifre gerektirmeyen bu işlemlerde limit sorunları yaşanmaması için çoğu banka tek seferde 90 TL lik bir harcama yapabilmek için sınırlama getirmiş bulunuyor. Bir çok mağazanın ve alışveriş yerlerinin pos cihazları temassız kartlara uygun olanlar ile değiştirildi ve sistem aktif olarak kullanılabiliyor. Bankalar pos cihazlarını ve kullanıcıların kartlarını ücretsiz bir şekilde hızlıca değiştirmeye devam ediyorlar. Çağımızın getirdiği teknolojik yeniliklere ayak uydurmak için bu türlü değişimlerin şart olduğu kaçınılmaz bir gerçektir. Güvenlik için her fırsatta ön ödemeli kartları ve en çok tercih edilen Paykasa kartlarını kullanmanızı ne kadar tavsiye etsek de kredi ve banka kartları da günlük kullanımlarda elimizin altında bir ihtiyaç olarak bulunmaktadır.

Avrupada ödemelerin yüzde 75’e yakını temassız olarak gerçekleşmeye başlamış durumda. Bu rakam ilerleyen yıllarda yüzde 90 lara kadar çıkabileceği öngörülüyor. Türkiye için rakamlarda çok hızlı bir artış var. Temassız ödeme yöntemi olmayan alışveriş noktaları tercih edilmemeye başlandı bile diyebiliriz.

paykasa

Yorumlar kapalı.
Open chat